96/1/30
تعداد نظرات:0
12:27
شماره مطلب:139613024508
-A A +A

مصاحبه با دانش آموزان معتکف زنجانی

دیدگاه دانش آموزان در مورد اعتکاف

به گزارش خبرنگار زنجان بیست،با فرا رسیدن ایام اعتکاف خیل عظیمی از افراد فرصت را غنیمت شمرده و چند روزی را میهمان خانه های خداوند شدند .در بین این افراد می توان به حضور پر شور دانش آموزان اشاره کرد که با وجود ایام تحصیلی راهی این سفر سه روزه معنوی شدند تا با خودسازی و اشتیاق مجددا سال جدید خود را صرف کسب علم و دانش کنند.

ما هم در دومین روز از این پرواز روحانی مهمان مسجد امام سجاد(ع) شدیم تا هم صحبت شویم با این مسافران دانش آموز .در بدو ورود می توان جنب و جوش ها و آمادگی برای اقامه نماز مغرب را دید .داخل مسجد هم جلسه ها و محفل هایی بود که می توان از آن ها به عنوان سنگر خودسازی یاد کرد.

در این میان هم کلام شدیم با فاطمه صادقی حافظ و قاری قران و دانش آموز پایه سوم دبیرستان :

_از حس و حالی که دارید برامون می گید؟

+خیلی حس و حال خوبیه من خودم چندمین باری هست که اومدم .مخصوصا وقتی بین نوجوان ها هستی یه شور خاصی و حس میکنی.میشه گفت اعتکاف یه بازه ی زمانی هست که میایم اون فاصله که طی این مدت بین خودمان و خداوند قرار گرفته رو جبران کنیم.انگار دوباره اشتی صادقانه  با خداوند و پیمان جدید بستن داریم.

_با مصادف شدن ایام اعتکاف و دوره تحصیلی با حضور در اینجا روز درسی و از دست ندادین؟

+خیر چند روزی تعطیل بود و فقط یک روز باقی می ماند که آن هم با مدرسه هماهنگ کردیم و از دبیرها اجازه گرفتیم.ولی به نظر بنده میایم از خدا کمک میخواهیم که سال جدید و همراهمون باشه و تو امتحانات نهایی کمکون کنه .یه کمک خیلی بزرگیه یه ارامش خاصی داره.

_چه برنامه ای برای آیندتون دارید؟بازم سال بعد شرکت می کنید؟

+انشاالله. فردا روز اخراست  دعاها به اجابت نزدیک هستند میخواهیم حضورمون در اعتکاف سال بعد و از خدا بخواهیم.

زهرا دوست فاطمه که همراه هم شرکت کرده بودند هم گفت:

+حسی که تو این سه روز دست میده یعنی ادم به معنای واقعی کلمه درک میکنه که خدا بغلش کرده و درک میکنه که خدا دعوتش کرده به میهمانی بزرگش .و وقتی بهش فکر میکنی که از بین این همه ادم چرا من ؟چرا من باید دعوت میشدم ؟حتما خدا با من یه کاری داشته .

فرصت تفکر و تعقل تو اینجا خیلی زیاده که ادم بشینه و درمورد نعمت ها و بزرگی خداوند فکر کنه.

_از لحاظ درسی که واستون مشکلی پیش نیومد؟

+شاید بعضی ها فکر کنند که این سه روز شاید لطمه بزنه ولی من چهارمین باری هست که میایم .به هیچ وجه عقب نیانداخته که هیچ بلکه یک دوپینگ یا یک تزریق انرژی بوده که سبب شده با ارامش و اعتماد به نفس برای ادامه دادن سال پیش بریم.

_برنامتون برای اینده چیه؟باز هم سال بعد حضور پیدا می کنید؟

+می خواهم این خودسازی که این جا شروع کردم و این تصمیماتی که اینجا گرفتم و ادامه بدهم و اگر خدا دعوت کند و توفیقش را دهد بازهم سال بعد در این محفل روحانی شرکت خواهم کرد.

در حین صحبت با زهرا فرشته ی کوچکی با چادر رنگی پیش امد و با ما هم صحبت شد:

_با اومدنت به اینجا مشکل تحصیلی که پیش نیومد؟

نه خدا رو شکر ایام مصادف شد با ولادت امام علی (ع) و تعطیلات و فقط یک روز درسی داشتیم که ار دبیرها خواهش کردیم امتحان آن روز را روز دیگر بگیرند و مطلب تدریس شده را روز دیگر به طور مختصری مرور کنند.بعد هم انشاالله خدا می کنند که سریعتر جبران کنیم.ولی اینجا هم که حال و هوای خوبی دارد فرصتی برای ناامیدی و یاس نمی گذارد.

+سال بعد هم شما را در اینجا خواهیم دید؟

انشاالله اگر خداوند قسمت کند .خیلی دوست دارم بیام چون واقعا جو اینجا عجیبه و اکثر سخنران هایی که تشریف می آوردند بهمون میگن که واقعا خدا چقدر ما را دوست دارد.

افزودن نظر جدید

انتشار دیدگاه به معنای تایید آن نیست . نظرات توهین آمیز منتشر نمی شود .
Image CAPTCHA
لطفا کاراکترهای تصویر را در کادر بالا وارد نمایید.