96/11/2
تعداد نظرات:0
12:57
شماره مطلب:139611232141
-A A +A
مسئول سازمان بسیج دانش آموزی استان زنجان :

اعزام بیش از 2هزار دانش آموز پسرزنجانی به مناطق عملیاتی جنوب

مسئول سازمان بسیج دانش آموزی استان زنجان از آغازاعزام کاروان های راهیان نور دانش آموزان پسر به مناطق عملیاتی جنوب کشورخبر داد.

هادی توفیقی در گفت‌وگو با خبرنگارزنجان بیست ،با اشاره به اعزام دانش‌آموزان در 4بهمن به سرزمین راهیان نور، افزود:اردوها بصورت 4 روزه بوده و در هر دوره از اعزام ها 10 دستگاه اتوبوس مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

 وی با اشاره به تعداد اعزام نفرات به اردوهای راهیان نور گفت: طبق برنامه‌ریزی‌ها مقرر شده است که امسال بیش از 2 هزار و 700 نفر دانش آموز پسربه مناطق عملیاتی جنوب اعزام می شوند.

توفیقی با بیان اینکه این برنامه با رعایت کامل مسائل ایمنی و براساس شیوه نامه جدید اردوی وزارت آموزش و پرورش و دستورالعمل «از مدرسه تا مدرسه» برگزار می‌شود، خاطرنشان کرد: اردوهای راهیان نور با همکاری آموزش و پرورش استان، سپاه و بسیج انجام می‌شود که بصریت‌افزایی و ارتقای سطح بینش نوجوانان از مهمترین رویکردهای آن است.

وی با بیان اینکه اردوی راهیان نور دانش‌آموزی به منظور آشنا کردن نسل جوان با فلسفه جهاد و شهادت برگزار می‌شود، افزود: مقابله با جنگ نرم دشمنان با آشنا کردن نسل جدید جامعه با توطئه‌های دشمنان از دیگر اهداف این اردوها محسوب می‌شود.

مسئول سازمان بسیج دانش آموزی استان زنجان با بیان اینکه  یکی از راههای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا از طریق برگزاری اردوهای راهیان نور محقق می‌شود، افزود: نظر سنجی‌های که از دانش‌آموزان صورت می‌گیرد، نشان از تاثیرگذاری این اردوها است.

 این مسئول اظهار داشت: یادمان شهدای اندیمشک در مسیر رفت و یادمان شهدای گمنام اهواز در مسیر برگشت مورد بازدید کاروانهای راهیان نور قرار خواهد گرفت.
توفیقی افزود: دانش آموزان زنجانی در مدت حضور خود در مناطق عملیاتی جنوب کشور از یادمان های عملیات والفجر 8، شلمچه، پاسگاه زید، طلاییه، هویزه و دهلاویه بازدید خواهند کرد.

وی با اشاره به حضور راویان و روحانیون در کنار دانش‌آموزان تصریح کرد: برنامه‌های مختلف فرهنگی در قالب این اردوها برای دانش‌آموزان برگزار می‌شود.


این مسئول  خاطر نشان کرد:همه زائرین تحت پوشش بیمه غرامت بسیج قرار می گیرند

توفیقی تاکید کرد: خوشبختانه هر ساله هم دانش‌آموزان دختر و هم پسر از این اردوها استقبال می‌کنند و علاقه‌مند به آشنا شدن با این مناطق عملیاتی هستند تا بدانند که رزمندگان اسلام در این جبهه‌ها چه رشادت‌هایی انجام داده‌اند.

انتهای پیام/

 

 

 

 

افزودن نظر جدید

انتشار دیدگاه به معنای تایید آن نیست . نظرات توهین آمیز منتشر نمی شود .
Image CAPTCHA
لطفا کاراکترهای تصویر را در کادر بالا وارد نمایید.